Neringos kavinė ir viešbutis – vieta, apie kurią girdėjo turbūt visi. Tuometiniame „sovietiniame” pasaulyje „Neringa” buvo šviežio oro gūsis, įkvėpęs daugelio kitų unikalių interjerų atsiradimą visoje Lietuvoje. Čia mėgo rinktis inteligentija, bohema – kavinė buvo nuolat kupina gyvenimo, muzikos ir įtemptų diskusijų. Ši vieta buvo mylima daugelio, tačiau kritikuojama naujų idėjų bijančio TSRS „centro”.
Sklido gandai, kad pasiklausymo įrenginiai Neringos kavinėje buvo slepiami duonos lėkštėse, gėlių vazonuose ir stalų kojose, o „sanitarinių dienų“ metu KGB agentai tikrindavo tų prietaisų būklę bei rinkdavo jų sukauptą “derlių”.
„Neringa” išgarsino brolius Algimantą ir Vytautą Nasvyčius kaip naujų idėjų architektūroje pionierius. Kavinės interjeras kurtas ne tik ieškant naujų erdvinių sprendimų, bet ir teikiant ypatingą dėmesį detalėms. Architektai bendradarbiavo su aibe menininkų, kurių indėlis padėjo įgyvendinti tuo metu naujus ir neįprastus sprendimus, tapusius neatsiejama šio interjero dalimi.
Kviečiame apsilankyti legendinėje Vilniaus bohemos mekoje ir išgirsti istorijas, šią vietą darančias ypatinga bei apžiūrėti kavinės ir viešbučio interjerus iš arčiau.
Pristato: